Mint ahogy sokan mások Szövetségünk sem így képzelte el a 2020-as esztendőt. A februári elnökségi ülésünkön egy tartalmas, programokban gazdag esztendőt képzeltünk el több újdonsággal. Aztán jött március 11, amikor is a Kormány a korona vírus magyarországi terjedése miatt életbe léptette a Veszélyhelyzetet, amely sok olyan állampolgári korlátozást tartalmazott, amely komolyan érintette a Szövetség 2020 évre jóváhagyott munkatervét is. Szövetségünk elnöksége számára abban a helyzetben tagjaink egészségének megóvása felül írt minden programot, rendezvényt.
Ennek ellenére nyugdíjasaink nagyon várták a tábort, melyet a tavasz végén elkezdtünk szervezni. A járvány veszély ellenére most is nagyon sok volt a jelentkező. Végül úgy döntöttünk, hogy szeptember elején a két fertőzés hullám között kellő biztonsági rendszabályok mellett megrendezzük a tábort.
Örülünk, hogy legalább ezt az egy rendezvényt sikerült megtartanunk.
A táborok sorában az idei volt a harminchetedik.
A megnyitóra eljött Bíró Norbert a megyei közgyűlés elnöke, aki méltatta a szépkorú generáció társadalomban ma is betöltött szerepét kiemelten utalva a többgenerációs családokra. Elismerően szól a Szövetség munkájáról. A megnyitón részt vett Gyenesei István is, akinek köszönhető, hogy 38 éve létrejött az első tábor. Köszöntőjében a nyugdíjas közösségek jelentőségéről beszélt és ennek fontosságára hívta fel a figyelmet.
A Tábor az előző évekhez hasonlóan igazi csapatmunka eredményeként jött létre.
A sikeres lebonyolításhoz a Somogy Megyei Önkormányzat és a tábor alapító Gyenesei istván jelentős anyagi támogatással járult hozzá.
A Balatonszemesi önkormányzat támogatásként térítésmentesen bocsájtotta rendelkezésünkre a művelődési házat és a programjainkhoz szintén ingyenesen vehettük igénybe az önkormányzat autóbuszait.
A jó hangulathoz a fellépő csoportok is hozzá tették a magukét. A hagyományokat folytatva a tábor támogatásaként ingyenes műsort adott a Berzencei Színjátszó Kör, a Mesztegnyői Honi Hagyományőrző egyesület és a Háromfai Dalnokok.
A megnyitón szokásos pezsgős koccintás felcímkézett poharát mindenki ajándékba kapta.
A hat napban nagyon változatos programok közül válogathattak a táborlakók.
Falunézés során megkoszorúzták Latinovits Zoltán és Bujtor István sírját, versekkel emlékezve meg róluk.
A táborozók megismerkedtek Rádpusztával és egy látványos lovasbemutatót nézhettek meg.
Busszal és komppal kombinált utazással jutottak el Tihanyba.
Az „eucharisztia éve” alkalmából Kiss Iván címzetes prépost és esperes plébános lélekemelő előadásában mutatta be, mit is takar a kifejezés.
Nem maradhatott el a hagyományos szalonna sütés sem.
A mindennapos reggeli torna mellett egy egész délelőttöt kitöltő jó hangulatú sportnap is szerepelt a Tábor programjában.
Nagyon jól sikerült a szintén hagyományos Ki Mit Tud - est is. Tizenöt műsorszámnak tapsolhatott a „Tábor lakóssága”.
Hagyomány, hogy minden évben tréfás királyválasztást tartanak, ahol a férfiak közül kiválasztják a legidősebb hercegnő jövendőbelijét. Ez az idén sem maradhatott el.
A záró nap délutánján Máj Péter tartott sok humorral fűszerezett bemutatót a somogyi betyárokról, melyet „betyárválasztás” követett. Ezen a tréfás betyárrá avatáson tizenöttel lettek többen a somogyi betyárok.
A táborzáró értékelést követően Stikel János levonta a zászlót és valamennyi táborlakó részére emléklapot nyújtott át.
A Szövetség elnöke a búcsú esten méltatta azt a kiváló munkát, amelyet Kovács Margit és öt fős segítő csapata végzett. Megköszönte azt a mindenre kiterjedő gondoskodást, melyet a táborlakók egészségének megóvása érdekében végeztek.
Hogy is köszönhettek volna másképp el egymástól táborozók mint hogy
„jövőre ugyanitt”.
A Táborról készült fotók megtekinthetők a „GALÉRIA” könyvtárban.
|